Wyjątkowe wydarzenie w Kielcach! Turniej gier planszowych dla małych pacjentów.

Jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem od komputera i gier
27 marca 2018
IV edycja Świętokrzyskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego już ruszyła!
7 maja 2018

Wyjątkowe wydarzenie w Kielcach! Turniej gier planszowych dla małych pacjentów.

Wielki turniej gier planszowych dla małych pacjentów w Kielcach.
Zaprasza Fundacja „Dr Clown”

Jak przełamać ból, przygnębienie, nudę i samotność, jakie często towarzyszą chorym dzieciom w szpitalach? Uśmiechem, zabawą i byciem z innymi. Fundacja „Dr Clown”, która regularnie odwiedza pacjentów w ramach programu „Terapii śmiechem”, zorganizowała dla sosnowieckich małych pacjentów wielki turniej gier planszowych. Wezmą w nim udział wraz z rodzicami i przyjaciółmi.

Wielkie święto planszówek dla pacjentów odbędzie się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zespoły graczy zmierzą się w grach „Emotionz”, „Gdybyś był”, „Nie śmiej się” i „Gorący Ziemniak”, ufundowanych przez firmę Alexander. Ekipy będą też prezentowały w specjalnych zadaniach moc uśmiechu i dobrych emocji. Zwycięzcy otrzymają zestawy gier, najważniejsza ma być jednak dobra zabawa i leczący uśmiech.

Jak opowiadają „doktorzy clowni”, działacze Fundacji „Dr Clown”, akcja ma uzmysłowić i podkreślić nieocenioną wartość wspólnej zabawy i bycia razem.

Nic nie wpływa na proces zdrowienia chorych dzieci lepiej niż dobra zabawa. My, „doktorzy clowni”, doskonale to wiemy, ponieważ od blisko 20 lat wspieramy małych pacjentów szpitali w całej Polsce, nieustannie poszukując nowych narzędzi do prowadzenia „Terapii śmiechem”. Stąd pomysł,
by zorganizować turnieje gier planszowych, w których rywalizować będą nie tylko dzieci, ale też ich bliscy. Chodzi tu o wsparcie, które jest bardzo ważne w zmaganiu się z chorobą i innymi przeciwnościami, a także o możliwość swobodnego wyrażania siebie oraz swoich emocji, co w czasie hospitalizacji zwykle jest utrudnione
– opowiada Krzysztof Jasik, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Kielcach.

W czasie turnieju, który w Kielcach odbędzie się już w najbliższy czwartek (19.04, start o godz. 16.30) na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy ul. Artwińskiego, nie zabraknie niezwykłych animacji, zabaw i klaunady, po jakie „doktorzy clowni” sięgają również podczas regularnych spotkań w ramach „Terapii śmiechem”.

Oprócz Kielc organizowane w kwietniu przez Fundację turnieje popularnych planszówek odbędą się w szpitalach w 19 innych miastach.

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2017 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 60 tysięcy podopiecznych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, Facebook: Fundacja „Dr Clown”, Fundacja „Dr Clown” Oddział Kielce