Wakacje grzecznego psa

CK Dzieciakowa Księga Bajek
10 stycznia 2017
Wojna na Pięknym Brzegu
24 stycznia 2017

Wakacje grzecznego psa

Szukacie odpowiedniej na czas wakacji książki dla swojego dziecka? Sięgnijcie po lekturę bardzo na czasie – „Wakacje grzecznego psa” autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Gwarantujemy, Wasza pociecha będzie słuchała o przygodach pociesznego psiaka z zapartym tchem i uśmiechem na buzi.

Winter czyli tytułowy grzeczny pies, to… jednak wcale nie taki grzeczny zwierzak jakby się miało wydawać. Dowodzą tego liczne „wpadki” podczas wakacji, które spędza ze swoją rodziną (bo przecież to pies ma rodzinę, a nie rodzina ma psa) – Hanką, Henrykiem, Julką i Alkiem. I tak, już pierwszego dnia wypoczynku nad jeziorem, ten malamut alaskański wzbudza we wczasowiczach powszechne wzburzenie, a potem podziw, demonstrując zebranym umiejętność wydostania się z zamkniętego auta (ku uldze właściciela, który pozostawił w środku kluczyki). Pobyt w kolejnym hotelu niestety też się nie udaje, bo Winter wczuwa się w „pogromcę duchów” i odrobinę go demoluje. Również opowieści o wyprawie w góry, wizycie u znajomych, noclegu w obozie harcerskim wywołają radość u Twojego dziecka. Winter to nie jedyny zwierzak, który pojawia się na łamach książki – dzielnie wspiera mały psi kompan zwany Rudym, bawi się z przyjacielem Tazem, a nawet… żubrami, jednakże to właśnie malamut „gra pierwsze skrzypce”, często doprowadzając swego pana do furii. Wszystkimi działaniami psa kierują dobre intencje, dlatego większość przygód ma pozytywne zakończenie jak np. spacer po lesie, gdy udaje się powstrzymać wycieczkowicza przed wyrzuceniem świeci lub uratowanie małej dziewczynki przed dwoma zbirami, chcącymi ją okraść.

Winter wzbudza ogromną sympatię już od pierwszych stron, również dzięki pięknym ilustracjom Joanny Rusinek. Można wręcz poczuć żal, że książka „nie trwa” tyle co wakacje. A jeśli jeszcze nie macie psa, to po lekturze tej książki, Wasze dziecko z pewnością Was do tego nakłoni  🙂

Wydawnictwo: Literatura
Autor: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Ilustrator: Joanna Rusinek
Kategoria wiekowa: 5+