Poznajcie Planetę Robotów!

IV edycja Świętokrzyskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego już ruszyła!
7 maja 2018
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na pokaz w Kielcach!
5 października 2018

Poznajcie Planetę Robotów!

Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam Planetę Robotów!

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z LEGO I ROBOTYKI dla dzieci i młodzieży. Przekonacie się, że nauka to nie tylko przyswajanie formułek, ale przede wszystkim wprowadzanie teorii w życie. Planeta Robotów łączy naukę z zabawą, oferując atrakcyjny system zajęć opartych na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO®.

To tutaj powstają roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach. Nauka programowania dla dzieci pozwala im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii oraz wykorzystać tę wiedzę, aby wykreować inteligentne urządzenia, które potrafią chodzić, mówić oraz podejmować decyzje!

A może nie macie jeszcze pomysłów na wakacje dla dzieci??

Możecie przeżyć niesamowite lato na Planecie Robotów, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Zapraszamy Was na Robotyczne Półkolonie. Na dzieci czeka pięć dni wypełnionych warsztatami z robotyki, turniejami, projektami DIY, konstrukcjami LEGO oraz innymi atrakcjami. O dobrą zabawę podczas półkolonii zadba doświadczony zespół instruktorów, wychowawców i animatorów.

Program zajęć jest dostosowany zarówno dla nowicjuszy, jak i osób która już mają doświadczenie w robotyce.

W ofercie dzieci mają zapewnione:
• 5 dni nauki i zabawy z robotyką dla dzieci.
• Opiekę od godziny 8:00 rano do 18:00 wieczorem.
• Pełne wyżywienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb.
• Autorskie scenariusze warsztatów.
• Zajęcia w małych grupach (do 15 osób)
• Półkolonie prowadzone przez doświadczonych instruktorów.
• Bezpieczeństwo oraz półkolonie zgłoszone do MEN.
• Sprzęt sportowy i artykuły dydaktyczne.
• Ubezpieczenie dla każdego uczestnika.
• Dyplom ukończenia kursu robotyki LEGO.

Wystarczy wejść na  stronę internetową www.planetarobotow.pl  i wybrać dogodny dla siebie termin i lokalizację.

Do wyboru 6 miast:

Warszawa (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-warszawa), Wrocław (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-wroclaw),

 Kraków (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-krakow),

Gdańsk (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-gdansk),

Poznań (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-poznan)

i Łódź (link https://www.planetarobotow.pl/polkolonie-lodz)

Jeżeli jeszcze nie możecie się zdecydować na półkolonie, możecie skorzystać z warsztatów pokazowych. Zapraszamy również fanów robotyki na autorski event Odyseję Robotyczną. Jest to wydarzenie dla wszystkich fanów robotyki w każdym wieku.

Dla młodych odkrywców organizowane są również Kolonie z Planetą Robotów.
Czeka tam na was budowanie i programowanie robotów, kreatywne gry i zabawy, wypoczynek na świeżym powietrzu oraz masa niezwykłych przygód. Kolonie odbędą się w ośrodku wypoczynkowym w Młyniku – jest to malownicze miejsce położone nad jeziorem. Sam ośrodek jest świetnie wyposażony (m.in. strzelnica łucznicza, kajaki, amfiteatr) oraz dobrze przygotowany do przyjęcia dzieci. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem kolonii będą czuwali doświadczeni instruktorzy robotyki, animatorzy, certyfikowani wychowawcy oraz kierownik. Kolonie trwają 10 dni i są skierowane zarówno do dzieci które miały wcześniej doświadczenie z robotyką, jak i nowicjuszy.

Zachęcamy do zapisów poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej https://www.planetarobotow.pl/kolonie.

Nie przejmujcie się, jeśli skończy się lato a półkolonie dobiegną końca. Zajęcia prowadzone są również w roku szkolnym. Każdy semestr zaczyna się od szczegółowego wprowadzenia w świat robotów. Dzieci nauczą się budować niesamowite maszyny w coraz bardziej zaawansowany sposób, od prostych konstrukcji, po pojazdy z wieloma funkcjami. Służyć do tego będą specjalnie przygotowane zestawy LEGO, z którymi nauka staje się zabawą. Ucz się z Planetą Robotów i zaskocz wszystkich swoją konstrukcją! Na zajęciach nie ma dostępu do instrukcji, dzięki temu w przystępny sposób dzieci zostają zaangażowane do tworzenia i rozwija w nich myśl techniczną oraz kreatywność.