Mikołajki w Muzeum Zabawek

Zdrowie na widelcu, czyli czym karmić dziecięce mózgi
26 października 2018
Polskim dzieciom brakuje ruchu! Badania są zatrważające…
4 stycznia 2019

Mikołajki w Muzeum Zabawek

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na Mikołajki, to mamy dla Was coś ciekawego:)

W tym wpisie zachęcamy Was do odwiedzenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

6.12.2018 r. Mikołaj odwiedzi ekspozycję Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Muzeum Laurensa Hammonda. Dla wszystkich odwiedzających Mikołaj przygotował słodki poczęstunek. W tym dniu wszystkie wystawy, również Muzeum Laurensa Hammonda będą bezpłatnie dostępne dla wszystkich dzieci. Dodatkowe atrakcje to koncerty, warsztaty oraz wyjątkowe nowości na ekspozycji muzealnej.

Jedyny na świecie domek Coralgola

Specjalnym prezentem dla wszystkich gości będzie makieta scenografii z serialu „Przygody Misia Coralgola” – dostępna na ekspozycji właśnie od 6.12. Jest to jedyna na świecie rekonstrukcja domku Misia. Scenografię tę wykonał Tadeusz Wilkosz – reżyser, scenarzysta i twórca opracowania plastycznego wielu filmów animowanych. Jest on autorem m.in. filmowego wizerunku Misia Coralgola, Pingwina Pik-Poka. Na wystawie będzie można zobaczyć także 3 nowe lalki, nieprezentowane wcześniej: Sowę, Ryjówkę i Wiewiórkę również z serialu o Coralgolu.

Gwiazdkowe Mikołajki

„Gwiazdkowe Mikołajki” to spotkania warsztatowe, będą dostępne w godz.10.00, 12.00,14.00 w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy. Zajęcia przeznaczone są dla grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Warsztaty są bezpłatne i będą trwały 1 godz. Możliwa rezerwacja pod numerem telefonu 41 34 337 06.Święta Bożego Narodzenia i okres tuż przed nimi, to wyjątkowy czas. W domach pojawiają się pięknie ubrane choinki i wiele innych ozdób. Podczas warsztatów dzieci wykonają ozdobne gwiazdki, które zawieszą w swoich oknach. Na grudniowe święta ludzie często ozdabiają okna w domach, są to znaki dla Mikołaja, gdzie ma zostawić prezenty.

Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku w Muzeum Laurensa Hammonda

Mikołajkowy koncert odbędzie się 6.12.2018 r. w sali im. Andrzeja Zielińskiego. Zespół na scenie wystąpi dwukrotnie o godz. 11.00 i 13.00. Koncert jest prezentem mikołajkowym Muzeum Zabawek i Zabawy, wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację telefoniczną pod numerem: 515 335 852. Wydarzenie jest adresowane zarówno do osób indywidualnych jak i do grup.

Mikołajki w Muzeum Zabawek i Zabawy zawsze są wyjątkowym świętem.