Mamy nowych sąsiadów!:) Niezwykłe przedszkole właśnie ruszyło!

Tablet, książka i… odrobina nudy
3 lipca 2017
Dziecko w podróży – czyli jak przetrwać wspólną podróż z dzieckiem!
6 lipca 2017

Mamy nowych sąsiadów!:) Niezwykłe przedszkole właśnie ruszyło!

Kochani, wczoraj odbyło się śniadanie prasowe w nowo otwartym niepublicznym przedszkolu, które swoją siedzibę ma w budynku Parku Technologicznego. Z racji, że będą to nasi sąsiedzi nie mogło nas tam zabraknąć!:)

Przedszkole Zygzak, bo tak się nazywa, będzie działać od września a prowadzić je będzie spółka Mac. Rekrutacja trwa a miejsc przewidzianych jest na ok. 60 dzieci. W przedszkolu funkcjonować mają trzy oddziały dziecięce, dla trzylatków, czterolatków oraz grupa łączona pięcio i sześciolatków. Grupy nie będą przekraczać 20 osób a maluchami będzie opiekować się dwóch nauczycieli.

Czym wyróżnia się to przedszkole? Chyba wszystkim! Po pierwsze będzie to przedszkole językowe, dzieci od samego początku będą się uczyć języka angielskiego i języka hiszpańskiego. Dodatkowo maluchy będą się uczyć podstaw programowania za pomocą nowatorskich narzędzi wspomagających, czyli robota „Photon”, tablic i dywanów interaktywnych oraz drukarek 3D. Edukacja będzie się odbywać w oparciu o najlepsze podręczniki i pomoce dydaktyczne. Dzieci codziennie będą korzystać z gimnastyki buzi i języka, logopedii, ćwiczeń rozruchowych, gimnastyki korekcyjnej, zajęć muzycznych, plastycznych i oczywiście będą często gościć na lekcjach w Energetycznym Centrum Nauki. Ogromna zaletą placówki jest specjalnie opracowany program nauczania.

Wielkim plusem przedszkola jest to, że jako jedyne na terenie Kielc i okolic będzie funkcjonować przez 12 miesięcy w roku, również w wakacje, zapewniając dzieciom bezpieczną opiekę w okresie letnim. Czas dziennego pobytu jest również bardzo długi, dzieci mogą przebywać w przedszkolu już od godz. 6:30 aż do godz. 18. To jest bardzo wygodne dla rodziców, którzy pracują do późnych godzin.

Przedszkole ma być wielkim ułatwieniem dla wszystkich pracowników KPT, którzy mogą swoje dzieci mieć w przedszkolu obok. Nie ma chyba bardziej komfortowej sytuacji, jak taka, gdy rodzic przyjeżdża do pracy zostawiając swoje dziecko „po sąsiedzku” a po skończonej pracy musi tylko zejście na dół i zabrać dziecko do domu. Jednak co ważne, przedszkole nie powstało tylko dla pracowników Parku Technologicznego. Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy Kielc, zwłaszcza, którzy pracują lub  mieszkają w tej części miasta.

Czego w przedszkolu brakuje? Chyba niczego. Jest nawet mały plac zabaw dla dzieci, ma powstać niebawem boisko. Sale są bardzo kolorowe i przyjazne, jest widno, przytulnie i bezpiecznie. Stołówka jest obszerna dostosowana do potrzeb dzieci, szatnie bezpieczne i wygodne. Brakuje chyba tylko biegających i zadowolonych dzieci! Ale to już we wrześniu się zmieni:)

Więcej o przedszkolu: Przedszkole Zygzak

Fanpage: https://www.facebook.com/PrzedszkoleZygzak/

Relacja prasowa z tego wyjątkowego dnia: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/nauka-i-zabawa-z-robotami-niezwykle-przedszkole-ruszylo-w-kielcach-wideo-zdjecia,12239034/