Kolejne fajne przedszkole powstaje w Kielcach!

Wycieczka z Ck Dzieciakami Ponidziańskim Duktem
18 lipca 2017
American Monster Truck Motor Show w Kielcach
21 lipca 2017

Kolejne fajne przedszkole powstaje w Kielcach!

Kochani, bardzo miło nam poinformować, że na Osiedlu Świętokrzyskim powstaje właśnie kolejne świetne przedszkole w Kielcach. Jest to Językowa Akademia Przedszkolaka, czyli nowoczesne przedszkole, w którym dzieci nie tylko będą mogły na co dzień uczyć się i bawić z językiem angielskim, ale przede wszystkim spędzać czas w sposób ciekawy i kreatywny pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry.

Świetną wiadomością i ogromnym plusem dla placówki, jest to, że w przedszkolu, oprócz tradycyjne świeżego powietrza dostarczanego na co dzień do pomieszczeń budynku, zostaną zastosowane nowoczesne technologie wentylacji powietrza. Dodatkowo zastosowany zostanie system nagrzewania zimą i chłodzenia latem pomieszczeń. Filtrowanie powietrza jest doskonałe między innymi dla dzieci z alergią na pyłki i roztocza a wiemy niestety, że takich dzieci jest bardzo dużo.

Dla bezpieczeństwa dzieci zostanie zastosowana kontrola dostępu i monitoring – taki system ochrony doskonale sprawdza się w pozostałych placówkach Językowej Akademii Przedszkolaka, które od 6 lat funkcjonują już w Busku-Zdroju.  

Przedszkole przez pierwsze 12 miesięcy od września 2017 r. do sierpnia 2018 r. będzie BEZPŁATNE. Rodzice jedynie poniosą koszty wyżywienia w wysokości 200 zł miesięcznie.

Celem całego projektu jest zwiększenie uczestnictwa minimum 60 dzieci w wychowaniu przedszkolnym oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej poprzez utworzenie przedszkola z oddziałami integracyjnymi oraz  objęcie wsparciem dzieci w wieku 2,5- 6 lat (w tym dzieci z wszelkimi niepełnosprawnościami) z miasta Kielce i gminy Masłów w okresie wrzesień 2017 r. – sierpień 2018 r.

W ramach projektu zostaną utworzone 4 oddziały integracyjne –  każdy liczący 15 dzieci.

Każde dziecko zostanie objęte opieką przedszkolną i zajęciami specjalistycznymi przez okres 12 miesięcy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 18.00.

Dzieci niepełnosprawne otrzymają wsparcie specjalistów, takich jak logopeda czy psycholog, prowadzący zajęcia integracji sensorycznej oraz zostaną objęte opieką osoby wspierającej.

Na zajęciach będzie realizowana podstawa programowa zgodnie z MEN oraz zajęcia plastyczne, ruchowe i muzyczno-taneczne.

Dzieci będą brać również udział w wycieczkach i spotkaniach z gośćmi.

 W przedszkolu prowadzone będą zajęcia z języka angielskiego 2 razy dziennie.

W ramach zajęć indywidualnych z psychologiem dzieci zostaną objęte wsparciem socjoterapeutycznym i integracją sensoryczną.

Wszystkie dzieci otrzymają potrzebne podręczniki i pomoce plastyczne.

Za wyżywienie rodzice poniosą miesięczny koszt w wysokości 200 zł od dziecka  – (śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek).

W następnych latach po zakończeniu projektu miesięczny koszt pobytu dziecka w  przedszkolu  wyniesie 330 zł czesne lub 450 zł czesne wraz z wyżywieniem.

Rekrutacja do przedszkola trwa do 10 sierpnia 2017 r. – pozostało jedynie kilka wolnych miejsc. O zakwalifikowaniu do projektu decydują zarówno liczba uzyskanych punktów jak i miejsce na liście rekrutacyjnych.