Kacperiada

Do czego służy kotlet?
24 stycznia 2017
Korniszonek
24 stycznia 2017

Kacperiada

Jak pomóc porzuconemu pajacykowi? Czy trzeba być grzecznym? I czy kaloryfer może się przeziębić?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce Grzegorza Kasdepke „Kacperiada”. To zbiór wesołych opowiadań o trzyosobowej rodzinie – rezolutnym Kacperku i jego rodzicach. Chłopiec jest pogodnym pięciolatkiem, a o jego przygodach, opowiadanych z pozycji jego taty, czyta się z przyjemnością.

Każda z krótkich historii niesie za sobą jakąś naukę i może stać się wstępem do wyjaśnienia dziecku czym jest adopcja, choroba lub co oznacza dane przysłowie. Maluch poznaje nowe słowa, uczy się, jak rozwiązywać problemy bez agresji i przemocy, ale z uśmiechem na ustach. Opowiadania podsuwają również rodzicom wiele ciekawych, niestandardowych pomysłów na radzenie sobie z małym łobuzem. Bo jak wyjaśnić dziecku, że należy słuchać rodziców? Mama i tata Kacperka postanawiają wówczas sprzedać jego uszy! Bo takie nieużywane i się marnują tylko… Co zrobi wówczas Kacperek? Sprawdźcie sami i przekonajcie się, że historyjki opisane przez Kasdepke poruszają wiele ważnych tematów, a są przy tym bardzo zabawne i wciągające.

Ilustracje dodają uroku całej książce – buzia Kacperka ciekawie zerka na czytelnika z kolejnych kart tej pozycji i wprowadza nas w klimat opowiadania.

Gwarantujemy, że „Kacperiada” stanie się jedną z ulubionych książek Waszej pociechy, a i Wam dostarczy wielu radosnych przeżyć.

Wydawnictwo: Literatura
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Piotr Rychel
Kategoria wiekowa: 3+