Hipacy chce się zakochać

Korniszonek
24 stycznia 2017
Druga odsłona przygód Maksa czyli „Maks i przyjaciele”
24 stycznia 2017

Hipacy chce się zakochać

Poznajcie Hipacego, bohatera książki Katarzyny Ziemnickiej „Hipacy chce się zakochać” – sympatycznego kota, który chce poznać, czym jest miłość. Czuje się ona bardzo samotny i chce znaleźć kogoś bliskiego swemu sercu. Cóż, chęci chęciami, a zakochać się, jak się wkrótce okaże, wcale nie jest tak łatwo.

Niestety, mimo pomocy niezawodnego przyjaciela Stefana, Hipacy w trakcie poszukiwań „wplątuje się” w różne, czasem niezbyt przyjemne sytuacje. Na swojej drodze spotyka kilka kotek, każda jednak bierze go za kogoś innego: Ignacja za hydraulika, Lukrecja traktuje go jak tragarza, Gryzeldzie przedstawia się jako poeta. Takie udawanie przynosi jednak same porażki – żadna z nich nie okaże się tą jedyną. Czy Hipacy znajdzie miłość? Czy będzie w końcu szczęśliwy?

Opowiadanie napisane jest lekko, choć traktuje o ważnych sprawach. Z pewnością niejednemu rodzicowi ułatwi wyjaśnienie dziecku, co to znaczy kogoś kochać. Historia udowadnia także, że nie warto oszukiwać i udawać kogoś innego – może przysporzyć to wielu problemów i przykrości. Tylko będąc sobą, można być naprawdę szczęśliwym!

Książka, ciekawie zilustrowana przez Martę Kurczewską, to pozycja, która powinna się znaleźć na półce każdego przedszkolaka. Bo o uczuciach warto rozmawiać od najmłodszych lat 🙂

Wydawnictwo: Literatura
Autor: Katarzyna Ziemnicka
Ilustrator: Marta Kurczewska
Kategoria wiekowa: 3+