Bandana Day po raz pierwszy w Polsce!

Europejski Dzień Kina Artystycznego
13 października 2017
Surowe czy gotowane, które warzywa i owoce są zdrowsze?
18 października 2017

Bandana Day po raz pierwszy w Polsce!

Bandana, chustka – często noszona przez Młodych, którzy stracili włosy w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Od wielu lat, na całym świecie obchodzony jest Bandana Day – dzień solidarności z Młodymi chorymi na nowotwory i tymi, którzy chorobę pokonali. Symbolem tego dnia jest właśnie bandana.
Każdego roku w Polsce u około 1300 dzieci i młodzieży do 18-tego roku życia diagnozuje się chorobę nowotworową. Jej oddziaływanie wykracza daleko poza samych pacjentów, dotyka rodzinę, przyjaciół , znajomych.
Bandana Day jest obchodzony pod koniec października, ale przez cały rok dzieją się różne akcje i wydarzenia mające na celu propagowanie tego święta. Każdy z nas może coś zrobić, oddać krew, zostać dawcą szpiku,poświęcić swój czas jako wolontariusz, wesprzeć finansowo. A można tak po prostu przekazać tym Młodym swoją dobrą energię, pokazać, że nie są sami – założyć bandanę, zrobić sobie zdjęcie, oznaczyć hasztagiem#BandanaDay i wrzucić w mediach społecznociowych na swoim profilu. Akcja ta ma na celu pokazanie, że nie tylko wielu młodych choruje, ale większość z nich pokonuje chorobę, wraca do swojego środowiska i ma przed sobą długie życie. Chcemy pokazać, że oddziały onkologiczne to nie śmierć i smutek, ale miejsce gdzie dostają drugie życie a my jesteśmy z nimi.
W tym roku, po raz pierwszy, obchodzimy Bandana Day w Polsce. 25 października 2017 r. zapraszamy Was do Krakowa, na Rynek Główny – pod pomnik Mickiewicza. Będzie się działo!!!

Szczegóły wydarzenia: Bandana Day

Jeśli nie możesz być w tym czasie w Krakowie-nic straconego! Jest na to sposób: