NA ŚWIĘTOKRZYSKIM SZLAKU – NIESTACHÓW

Coś dla facetów!
24 stycznia 2017
Przygotuj się na zimę – poradnik dla małego i dużego narciarza
24 stycznia 2017

NA ŚWIĘTOKRZYSKIM SZLAKU – NIESTACHÓW

Doskonałym miejscem na spędzenie z rodziną ciepłego, wiosennego południa jest Gospodarstwo Agroturystyczne „Kubuś” w Niestachowie.

To co wyróżnia to gospodarstwo spośród innych to „MINI ZOO”!

Do położonego około 5 kilometrów od Kielc gospodarstwa można dojechać autobusem komunikacji miejskiej nr. 14.

Do samego gospodarstwa trzeba dojść pieszo leśną drogą dlatego rodzicom małych dzieci polecam zabranie wózka.

Gospodarstwo położone jest w malowniczej okolicy. Otoczona pachnącym lasem, w bliskim sąsiedztwie rzeki Warkocz posiadłość gospodarzy wyposażona jest w pokoje dla gości, plac zabaw dla dzieci, palenisko, zadaszone wiaty do grillowania, a także niewielką scenę. Pierwsze wrażenie jest dobre. Ławki, wiaty czy plac zabaw są nowe, a gospodarze mili.

My pojechaliśmy tam w konkretnym celu. Chcieliśmy pokazać naszej córce zwierzaki, dlatego nie rozsiadaliśmy się z zamiarem usmażenia kiełbaski, lecz udaliśmy się wyznaczonym torem zwiedzania MINI ZOO.

W zagrodach można zobaczyć wiele rodzimych gatunków zwierząt, jak również te bardziej egzotyczne.

Konie, kuce, głośne barany oraz przeuroczy osiołek zrobiły na naszym maleństwie ogromne wrażenie. Ku naszemu zdziwieniu na powitanie przyszła do nas także szkocka krowa, która dumnie prezentowała swe ogromne poroże i pozowała do zdjęć z niebywałą gracją 🙂

Dla naszej uczącej się mówić pociechy obcowanie ze zwierzakami było niesamowitym przeżyciem oraz powtórką wszelakich odgłosów kwakania, gęgania, muczenie oraz beczenia. Idąc w głąb terenu gospodarstwa spotykaliśmy bowiem całe mnóstwo mniejszych lub większych zwierzątek jakie można spotkać w każdym wiejskim gospodarstwie. Odmianą okazały się zagrody zamieszkiwane przez lamy, sarny oraz kangury.

Tyle atrakcji sprawiło, że jedynie wizja pójścia na plac zabaw (również na terenie gospodarstwa) pomogła nam odciągnąć nasze dziecię od siatki z kangurem 🙂

Niespieszne zwiedzanie zoo trwało około 1,5 godziny dlatego radzę zabranie ze sobą picia oraz ewentualnie niewielkiej przekąski dla latorośli. Polecam także założenie pełnego obuwia i zaopatrzenie się w sezonie letnim w spray przeciwko owadom latającym.

Więcej informacji: www.agroturystykakielce.pl