Jeżeli myślisz, że masz w domu małego potwora koniecznie to przeczytaj! Nie uwierzysz co Ci zaraz udowodnimy…

Wycieczka do Parku Miniatur i Rozrywki Sabat w Krajnie
9 maja 2017
Konkurs z okazji Dnia Dziecka
12 maja 2017

Jeżeli myślisz, że masz w domu małego potwora koniecznie to przeczytaj! Nie uwierzysz co Ci zaraz udowodnimy…

Myślisz, że Twoje dziecko to diabeł wcielony?? Potwór w ludzkiej skórze??? Dokucza, jest wredne, zaskakuje swoim wyrachowaniem i pomysłowością??

Nic bardziej mylnego! Twoje dziecko to całkiem normalny osobnik:)

Zaraz się o tym przekonasz!

Poniżej znajduje się krótka zbiórka podstawowych zachowań Naszych pociech. Jeżeli przynajmniej na połowę z nich odpowiesz sobie TAK, to… a nie, nie powiemy teraz! Sprawdzicie to później…

 

 1. Miłość do pralki– zachowanie to objawia się częstym lub bardzo częstym wyciąganiem rzeczy z pralki oraz chowania do bębna zarówno różnych przedmiotów osobistych dziecka, takich jak zabawki, smoczki jak i bananów, papierków po cukierkach czy w wyjątkowo ekstremalnych sytuacjach i zwierząt domowych. Bardzo często dochodzi tu do ciągłego przełączania programów, zatrzymywania i wznawiania pracy pralki oraz zabawy drzwiami, co niekiedy może kończyć się wzywaniem fachowców od pralki, bo… woda wycieka z bębna, bądź drzwiczki się nie domykają…. Innym objawem tej miłości jest również baczne zaglądanie w bęben pralki w poszukiwaniu „Bóg wie czego”, czasem może kończyć się wpełznięciem do środka.
 2. Miłość do zmywarki– zachowanie to w 99,9% objawia się obecnością dziecka przy każdym ładowaniu i rozładowaniu zmywarki. Dodatkowo wiąże się z nagminnym wyciąganiem i przekładaniem sztućców oraz z niesamowicie urokliwą zabawą jaką jest ciągłe wyciąganie i chowanie wyjeżdżającej szuflady.
 3. Miłość do pilotów RTV-typowym objawem jest tutaj baczna obserwacja rodziców w oczekiwaniu, aż ci nieumyślnie pozostawią pilota w zasięgu ręki dziecka… W tej sytuacji dziecko łapie pilota w swoje rączki, co może skończyć się przeprogramowaniem telewizora, zamoczeniem pilota (Typowe Dziecko zawsze sprawdza jak taki pilot smakuje), zniknięciem baterii lub ogólnym zagubieniem przedmiotu. WAŻNE: Typowe Dziecko nigdy nie nabierze się na próbę oszukania starym pilotem lub pilotem zabawkowym.
 4. Miłość do telefonów komórkowych- objawia się wszechobecnym ślinieniem sprzętu, gryzieniem, drapaniem, częstowaniem cukierkiem lub czekoladką (Typowe Dziecko lubi się dzielić swoją czekoladką lub wymemlanych chrupkiem ze smartfonem). Innym objawem tej miłości jest ciągła chęć kontaktu z naszymi znajomymi na fejsie, wysyłanie dziwnych zdjęć w wiadomościach lub pisanie bardzo skomplikowanego ciągu literowego do innych. Typowe Dziecko szybko łapie jak odblokować telefon, jak zrobić zdjęcie, jak wykonać połączenie. Zgrabnie wykorzystuje tą umiejętność w życiu codziennym. WAŻNE: Kupowanie zabawkowego telefonu bądź próba wymienienia działającego na stary niedziałający telefon zawsze kończy się fiaskiem!
 5. Miłość do butów i sznurówek– objawia się bardzo częstymi lub wręcz nagminnymi, niby przypadkowymi, wizytami w przedpokoju. Na sznurówkach dzieci ćwiczą jedzenie spaghetti, sprawdzają ich długość i wytrzymałość na gryzienie i ciągnięcie. Często również trafia się, że akurat but, który chcemy dziś założyć nie ma 1 sznurówki, albo znajduje się na niej supełek. Typowe Dziecko próbuje rozróżnić smak trampka od sandałów, porównuje smaki kaloszy i kapci szmacianych. Starsze Typowe Dzieci, zwłaszcza dziewczynki, ujawniają swoją ogromną miłość do wysokich obcasów. Nie raz but staje się również przyjemnym łóżkiem dla lalki.
 6. Miłość do szuflad– objawia się zwłaszcza ogromnym zamiłowaniem do ich opróżniania. Zabawa ta kończy się najczęściej całkowitym opróżnieniu szuflad ze sprzętu bądź ubrań i ulokowania swojej małej osoby w tejże szufladzie. Zdarzają się również przypadki tzw. „Zapełniaczy Szuflad” a objawiają się tym, że Typowe Dziecko wkłada do pierwszej lepszej szuflady wszystko, dosłownie wszystko, co tylko wpadnie mu w rękę. Można próbować testować różne blokady i zabezpieczenia, jednak Typowe Dziecko zawsze znajdzie sposób, aby je otworzyć.
 7. Awersja do spania we własnym łóżku- możemy wyróżnić tu dwa typy awersji: po pierwsze niechęć do spania w nocy w swoim łóżku i po drugie niechęć do samego zasypiania. Typowe Dziecko wyposażone jest w specjalny radar, który wybudza je nawet z najgłębszego snu w momencie, kiedy rodzic przekłada je do swojego łóżka. Próby oszukania, uspokojenia i przełożenia dziecka w 99% kończą się niepowodzeniem. Typowe Dziecko posiada również kompas, ułatwiający mu odnalezienie łóżka rodziców nawet w całkowitej ciemności. Typowe Dziecko nie krzyczy w nocy, ono przychodzi, czasem po cichutku i układa się wygodnie w łóżku rodziców.
 8. Awersja do zatrzymującego się świata– szczególnie gdy Typowe Dziecko znajduje się w wózku bądź foteliku samochodowym. Każde zatrzymanie wózka lub samochodu kończy się krzykiem i histerią, które zmuszają rodzica do wprawienia przedmiotu w ponowny ruch. Nie działają tu próby odwrócenia uwagi, dziecko i tak będzie krzyczeć, można to tylko nieco opóźnić. Zachowanie to budzi niezwykłe zainteresowanie osób trzecich, którzy czasem bacznie obserwują Typowe Dziecko.
 9. Awersja do zmiany pieluchy w pozycji leżącej– przypadłość ta dotyczy przede wszystkim Typowego Dziecka, które opanowało już siadanie i wstawanie. Objawia się rzucaniem, wiciem, kopaniem, uciekaniem, wstawaniem i krzykiem (nie mylić z płaczem) w celu ucieczki przed rodzicem na golasa. Istotnym objawem jest również nagła potrzeba załatwienia się na dywanie lub pod stołem.
 10. Miłość do reklam w telewizji– objawia się nagłym ożywieniem dziecka lub też brakiem jakiegokolwiek kontaktu z dzieckiem podczas emisji pasma reklam. W celu uszczęśliwienia i zajęcia na chwilę Typowego Dziecka rekomendowane jest włączenie TV na Polsat. Typowe Dziecko tańczy w rytm muzyki z reklamy, rytmicznie rusza pupcią, śmieje się i gaworzy. Każda próba przerwania tych czynności kończy się ogromnym wrzaskiem.
 11. Miłość do gniazdek, kontaktów, wtyczek i przedłużaczy– objawia się ciągłym wtykaniem paluszków tam gdzie rodzic mówi „NIE WOLNO!”, ciągłym pstrykaniem we włączniki ze światłem, wciąganie np. przedłużacza od odkurzacza w momencie, gdy rodzic akurat go rozciągnął. W większości towarzyszy temu niezwykła radość i ekscytacja czynnością oraz pozerkiwanie na rodzica, aby upewnić się, czy rodzic na pewno patrzy jak Typowe dziecko się cudownie bawi.
 12. Miłość do jedzenia– nie mylić z czynnością, jaką jest samo jedzenie. Objawy skierowane są tu na coś innego. A konkretnie na przyjemność jaką daje zabawa jedzeniem. Typowe Dziecko pluje jedzeniem, testuje skuteczność papki zupkowej w działaniu na zmarszczki, sprawdza czy zielony groszek zmieści się do nosa lub ucha, jak bluzka Mamy będzie wyglądać jeśli ozdobi się ją sosikiem pomidorowym z pulpecikiem.
 13. Miłość do kluczy– objawia się ciągłym poszukiwaniem kluczy przeróżnego gatunku przez rodziców. Typowe Dziecko jest mistrzem w znajdywaniu najdziwniejszych kryjówek na klucze. Rodzic nigdy nie może ich znaleźć. Typowe Dziecko kompletnie nie rozumie czemu to jest złe, przecież klucze są takie fajne, fajnie dzwonią a rodzice tak fajnie się bawią ich nerwowo szukając.
 14. Miłość do guzików i przycisków– objawia się notorycznym, wręcz kompulsywnym wciskaniem wszystkiego co tylko da się wcisnąć. Wszystkie sprzęty posiadające przycisk, zwłaszcza ten podświetlany, nie zostaną przez Typowe Dziecko pominięte. Należy się naszykować na ciągłe sprawdzanie, czy dany przycisk jest włączony, jednak niewiele to pomoże, bo typowe dziecko posiada specjalny czujnik, który informuje je o tym, że rodzic właśnie wyłączył przycisk.
 15. Miłość do zamykania i otwierania drzwi i drzwiczek– objawia się trwającym czasem wiele godzin powtarzaniem dwóch czynności : zamykania i otwierania. Uniemożliwia to normalne funkcjonowanie rodziny. Typowe Dziecko doskonale wie, które drzwi w danym momencie należy otworzyć, zwłaszcza, gdy rodzic w tym czasie udaje się na ważne posiedzenie… do toalety… Typowe Dziecko zauważa też, że szafki potrzebują czasem przewietrzenia oraz, że wydają niesamowicie ciekawy dźwięk podczas gwałtownego zamykania, czytaj trzaskania.
 16. Miłość do słów NIE! i JA CHCĘ! – typowym objawem jest tu nagminne używanie słowa NIE podczas prostych próśb i komunikatów wydawanych przez rodzica. Typowe dziecko nie używa słowa TAK, chyba, że zgadza się na coś dobrego tylko i wyłącznie dla niego samego. Objawy te nasilają się podczas zakupów z rodzicami, zwłaszcza u nieco starszych Typowych Dzieci, gdy w polu widzenia pojawiają się atrakcyjne zabawki, słodycze, bawialnie. Co bardzo ważne, Typowe Dziecko nie zrozumie znaczenia słowa NIE w przypadku, gdy używa go rodzic.

To tylko niektóre przypadłości Typowego Dziecka. Miejsca by nam nie starczyło, gdybyśmy chcieli opisać wszystkie. Jednak, jeśli odpowiedzieliście twierdząco na przynajmniej połowę z nich to gratulacje! Posiadacie w swojej rodzinie Typowe Dziecko! Czy jest to powód do płaczu czy do szczęścia rozsądźcie sami. My uważamy, że Typowe Dziecko to cudowny, choć cechujący się ogromną indywidualnością osobnik:)