"Podróżownik. Świętokrzyskie" - numer 1 na liście gwiazdkowych prezentów!

Podróżowniki to niezwykła seria książek dla dzieci, będących udanym połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Dzięki zamieszczeniu w nich zadań dzieci lepiej poznają odwiedzane miejsca, a także wiele nauczą się o otaczającym je świecie.

Do 10 tytułów dołączył nowy: „Podróżownik. Świętokrzyskie” Najmłodsi podróżnicy znajdą w książce m.in.: paszport podróżnika, mapę regionu świętokrzyskiego, poradnik reportera. Dowiedzą się także o tym, jak powstały Góry Świętokrzyskie oraz jak wygląda Baba Jaga, nieoficjalny symbol regionu.

Książka jest przewodnikiem po najatrakcyjniejszych dla dzieci miejscach województwa świętokrzyskiego. Czytelnicy znajdą w niej propozycje atrakcji turystycznych, wiele ciekawostek o regionie, podstawowe dane, oraz – przede wszystkim –  dużo miejsca na własną kreację dziecka.

Przewodnik przybliża dzieciom popularne atrakcje turystyczne: Ujazd, Sandomierz, Bałtów, Krzemionki Opatowskie, Święty Krzyż,  Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Ćmielów, Geopark, Skansen w Tokarni, Sabat Krajno, Europejskie Centrum Bajki, Świętokrzyski Park Narodowy, Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Świętokrzyską Polanę, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, a także znane miejscowości uzdrowiskowe takie, jak Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.

pol_pl_Podrozownik-Swietokrzyskie-10375_5

Dzięki zawartym w przewodniku licznym naklejkom, grze planszowej, kartom memo i tangramom dzieci poprzez aktywną zabawę poznają region, bawiąc się i ucząc jednocześnie. To nie tylko propozycja dla turystów odwiedzających Świętokrzyskie, ale również dla mieszkańców regionu, który można odkrywać z dziećmi na nowo, świadomie poznając jego historię i kulturę.

Seria „Podróżowników” to rewolucyjna formuła przewodników dla najmłodszych, którzy zwiedzają świat ze swoimi opiekunami. Autorami serii jest para znanych podróżników: Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy od lat pokazują, że podróżowanie z dziećmi to zupełnie nowy wymiar przygody. Dotychczas w serii, prócz „Podróżownika. Świętokrzyskie”, ukazało się 10 tytułów: „Wybrzeże Polski”, „Warmia i Mazury”, „Tatry i Pieniny”, „Karkonosze i Kotlina Kłodzka”, „Chorwacja”, „Grecja”, „Włochy”, „Turcja”, „Egipt”, „Podróżownik Uniwersalny”. Seria „Podróżowników” wydawnictwa MAC Edukacja z Kielc otrzymała prestiżową w branży publikacji turystycznych Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku 2015, przyznawaną przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.

podrozowniki

 

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2